Żywność a zdrowie publiczne
dr hab. inż.
Zbigniew Karaczun
Zbigniew Karaczun
Warszawie.
Prowadzi badania w zakresie polityki klimatycznej i ekologicznej, integracji ich celów do polityki rolnej i strategii rozwoju gospodarczego, a także dotyczące procesu europeizacji polskiej polityki ochrony
środowiska oraz zarządzania ochroną środowiska. Autor i współautor ponad 350 publikacji.
Członek Państwowej Rady Ochrony Środowiska, wiceprzewodniczący Rady Naukowej Instytutu Ochrony Środowiska.
Z ruchem ekologicznym związany od połowy lat 80. XX w., od 1985 roku członek Polskiego Klubu Ekologicznego, obecnie członek Zarządu tej organizacji i prezes Okręgu Mazowieckiego PKE.
W 1994 roku współtworzył Climate Action Network Central and Eastern Europe (CAN CEE), w latach 1994 – 1998 był jej dyrektorem, a w latach 1998 – 2003 przewodniczącym jej Komitetu Sterującego.
Współzałożyciel Koalicji Klimatycznej polskich organizacji pozarządowych, od 2003 roku jest ekspertem zarządzającym Sekretariatem Koalicji Klimatycznej.
dr hab. inż.
Tadeusz Pomianek,
prof. WSIiZ
Tadeusz Pomianek,
prof. WSIiZ
Pomysłodawca, twórca, wieloletni Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, obecnie Prezydent Uczelni.
Doktor habilitowany nauk technicznych (AGH). Do 1990 r. zajmował się badaniami z obszaru inżynierii materiałowej.
Wieloletni pracownik Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach, a także Politechniki Rzeszowskiej, w której pełnił funkcję m.in. Prorektora.
Autor ok. 100 artykułów, ponad 100 ekspertyz, 25 raportów i 7 patentów.
Ze względu na zagrożenia klimatyczne i cywilizacyjne, skupia się na wypracowaniu rozwiązań ważnych dla bezpiecznego jutra współczesnegoczłowieka, o czym m.in. można przeczytać na autorskim blogu - ZIELONY BLOG WSIiZ.
Marzena Wichniarz
Mama i aktywistka.
Współfundatorka i Prezeska Zarządu Fundacji Rodzice dla Klimatu.
Członkini Zespołu doradczego ds. współpracy z NGO przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Ambasadorka Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu przy Komisji Europejskiej.
Jedna z 25 liderek dla klimatu i środowiska magazynu Forbes.
Członkini Okrągłego Stołu dla Edukacji Klimatycznej.
Absolwentka nauk politycznych oraz studiów MBA Zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną.
Moderatorka warsztatów Mozaiki Klimatycznej.
Jagoda Włoch
Koordynatorka procesu partycypacyjnego współtworzenia dokumentu „Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina”, nagrodzonego trzecią nagrodą w konkursie Serwisu Samorządowego PAP „Innowacyjny Samorząd 2024”. Przewodnicząca międzywydziałowego zespołu monitorującego realizację polityki młodzieżowej Lublina.
Absolwentka studiów I i II stopnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku europeistyka, ze specjalnością sektor publiczny w Europie, a także studiów I i II stopnia z zakresu bezpieczeństwa narodowego i wewnętrznego o specjalności z zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa wewnętrznego w UE.
Ukończyła studia podyplomowe z administracji publicznej.Doktorantka w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie.
W pracy zawodowej zajmuje się ponadto partycypacją młodzieży, edukacją obywatelską oraz współpracą w ramach Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego.
Prywatnie miłośniczka piesków, wierząca, że w niedalekiej przyszłości wszystkie bezdomne psy znajdą swój kochający dom.
Damian Micyk
Producent warzyw gruntowych.
Miasta dla Suwerenności Żywnościowej © 2025